Nem Yalıtımı

Rutubet & Nem Sorunu her alanda karşımıza çıkmaktadır.

Rütübet & Nemin Zararları

 1. Rutubet giysi dolaplarımızda oluşan ve giysilerimize zarar veren kötü koku ve ıslaklık meydana getirir.
 2. Gardıroplarımızda oluşan güve ve bakteri oluşumuna ortam sağlar.
 3. Özellikle fazla havalandırılamayan Mutfak ve Banyo dolaplarında yoğun kötü koku ve ıslaklık oluşturur.
 4. Sadece maddi sıkıntıları değil sağlık sorunlarınıda beraberinde getirir. Odalarda meydana gelen yüksek rutubetli ortamda alerji virüs ve bakterilerin çoğalmasına neden olur.
 5. Rutubet, birçok romatizma hastalıklarının başlangıcına sebep olur.
 6. Ev ve Ofis gibi yaşam alanlarında kötü kokulu ağır bir hava, sağlıksız bir atmosfer ortamı sağlar.
 7. Depo, Kiler, Dolap gibi alanlarda saklanan ürünlerde bozulma, küflenme, paslanma ve çürümeye neden olur.
 8. Üst solunum yolu hastalıklarının oluşmasına neden olur.
 9. Otomobil, Karavan veya teknelerdeki kapalı ortamlardaki ekipmanların paslanmasına ve bakteri oluşumunun artmasına ve kötü koku çıkmasına sebep olur.
 10. Rutubet romatizmal hastalıkların ve solunum yolu hastalıkların oluşmasına sebebiyet verir. Özellikle üst solunum yolu rahatsızlığı bulunan kişilerin rutubetli ortamda nefes almaları güçleşecek ve düzensizleşecektir. Düzensiz bir nefes alıp verme etkinliği ise birçok hastalığın da davetçisidir. ( ASTIM, FARENJİT, RAŞİTİZM, KRONİK FARENJİT)
 11. Bebek ve çocuklar yetişkinlere göre daha çok etkilenirler ve hastalanmalarına sebep olur.
 12. Uzmanlar rutubetli evlerdeki insanların daha çok romatizma hastalıklarına yakalandığını söylemektedir.
 13. Rutubetin yoğun olduğu evlerde ; Romatizma %100, Grip %95, Bel ağrısı % 62, Kalp ve damar hastalıkları %25, Boyun ağrısı % 25, Raşitizm % 25 olduğunu saptamışlardır.

Bw group çözüm ortağınız !! Nasıl çözerim diye düşünmeyin derhal iletişime geçin !!

Yapı ömrü ve dayanıklılığı açısından en büyük tehdit “su”dur. Yapıya sızan su; yapıların taşıyıcı kısımlarındaki donatıları korozyona uğratarak, kesitlerinin azalmasına ve yük taşıma kapasitesinin ciddi miktarlarda düşmesine neden olur. Ayrıca yapı bileşeni içerisinde su, soğuk mevsimlerde donarak, sıcak mevsimlerde ise buharlaşarak beton bütünlüğünün bozulmasına ve çatlakların oluşmasına yol açar. Bunun dışında zemin rutubeti veya zemin suyu içerisinde bulunan sülfatlar, temel betonuyla kimyasal reaksiyonlara girerek beton kompozisyonunun bozulmasına neden olur.

Bu da yapı ömrünü ve dayanımını olumsuz yönde etkiler. Su ayrıca, binalarda insan sağlığı açısından zararlı küf, mantar vb. organik maddelerin oluşumuna da yol açar. Bw group izolasyonda yeni bir dönem açıyor , Hollanda dan getirdiği teknik uygulamacı ekibi ve ilaçları ile betonunuzu ve demirinizi korumaya alıyor , Yaptığımız uygulamalar ve referanslar firmanızın gerçek bir çözüm ortağı olduğunu kanıtlamaktadır . Uygulamada kullandığımız çözümler ve ilaçlardan dolayı firmamız diğer izolasyon firma ve çözümlerinden ayrılmaktadır .